Kim jestem ?

Mówią na mnie Marysia od Aniołów. Urodziłam się we Lwowie ale swoje życie związałam z małym kawałkiem świata nazywanym Bieszczady. Anioły niosą mnie przez życie i nadają sens moim dniom. Moja artystyczna pasja związana z tymi nieziemskimi istotami zaczęła się dawno temu, kiedy słuchałam legend o nich i próbowałam jako mała dziewczynka rysować je na każdym skrawku papieru. Dziś najczęściej moje Anioły powstają z drewna, kawałka sznurka, czasem juty i farb.  Każdy jest oryginalny i niepowtarzalny, każdy malowany sercem a ich wygląd zależny od pory roku i mojego nastroju. Wierzę, że Anioły istnieją i opiekują się nami, malując je staram się im odwdzięczyć za ochronę.

Czytaj więcej

Drewniane aniołki w sukienkach

Witryna sklepu Bieszczadzka Aniołomania

Co robię ?

Od ponad 10 lat staram się by moja pasja artystyczna była moją pracą. Od zawsze lubiłam układać bukiety z kwiatów, malować i nadawać drugie życie starym przedmiotom. Dziś jest to mój sposób na życie. W bieszczadzkim miasteczku Ustrzyki Dolne otworzyłam kwiaciarnię, która z czasem zyskała też miano galerii, gdzie mogę wystawiać swoje prace. Anioły, ptaki i koty, a wszystko zaklęte w drewnie, to najczęstsze motywy moich dekoracji. Zapach i kształt drewnianych desek ma dla mnie w sobie coś magicznego, często są one podstawą inspiracji do malowania na nich ikon i obrazów.
Działam też aktywnie w Karpackim Stowarzyszeniu Turystyczno-Kulturalnym „Źródła Karpat”, które się zajmuje rozwojem turystyki w gminie Ustrzyki Dolne.
Na co dzień współpracuję z bieszczadzkimi galeriami, a także z firmami, poszukującymi niebanalnych prezentów okolicznościowych, nagród oraz pamiątek regionalnych. Ostatnio zostałam autorką niekonwencjonalnych medali oraz pucharów, zrobionych z plastrów drewna dla finalistów turnieju tenisa stołowego. Jeśli potrzebujesz nietypowego pomysłu na prezent dla siebie lub swojej firmy skontaktuj się ze mną.

Skontaktuj się

Jak powstają moje produkty

Wszystkie moje produkty powstają z pasji, z miłości do kultury i miejsca w którym mieszkam. Kupując moje anioły, masz pewność, że są one produkowane lokalnie, tu u nas w Bieszczadach. Wykonane z surowców tu dostępnych, a w procesie ich wytwarzania stosowane materiały są przyjazne środowisku. Do ozdabiania moich prac używam głównie bejce, farby kredowe oraz akrylowe. Elementami dekoracyjnymi jest juta, sznurek jutowy i lniany, a także skrawki tkanin. Moje anioły posiadają Certyfikat Bieszczadzkiego Produktu lokalnego „Made In Bieszczady”. Pierwszy uzyskałam w 2007 roku, kolejny certyfikat w 2009 roku. Projekt Made In Bieszczady miał nie tylko za zadanie promować lokalne produkty z Bieszczadów, lecz także umożliwiać kontakt między twórcą a nabywcą. Jednoczył również nas – lokalnych artystów.

Wiem jak ważna w życiu jest świadomość ekologiczna. Powinniśmy żyć w zgodzie z naturą a nie jej szkodzić. Dlatego też do produkcji moich wyrobów używam tylko ekologicznych materiałów a farby, którymi pokrywane są wyroby są na bazie wody idealne dla alergików.

Sekretem moich wyrobów jest ich oryginalność i niepowtarzalność. Produkcja nie jest masowa. Mam tyle pomysłów w głowie, a każdy chcę wypróbować, że szkoda mi czasu na powtarzanie tych samych wzorów. Serie produkcyjne dlatego są z reguły krótkie i z dnia na dzień ewoluują. Nie ma dwóch takich samych aniołków, skoro wszystko jest robione ręcznie to „nic dwa razy się nie zdarza…”

Spodobał Ci się jeden z moich aniołów? Wolisz jednak niebieski niż zielony. Na indywidualne zamówienie mogę zaprojektować i namalować anioła tylko dla Ciebie. Robię też niestandardowe zlecenia dla firm takie jak: aranżacja i dekoracja stoik targowych, podarunki okolicznościowe, warsztaty artystyczne dla dzieci i młodzieży. Skontaktuj się ze mną przez maila, formularz kontaktowy lub też telefonicznie. Sprawdź co możemy razem zrobić

Warsztat stolarski Bieszczadzka Aniołomania farby

Powrót do góry